נגישות:          
    רקע:                  

טקסו - מחשבונים משפטייםהודעת נגישות

מהי הנגשת אתר אינטרנט ?

הנגשה הינה התאמת האתר לאנשים עם מוגבלויות. הנגשה מאפשרות לאנשים עם מוגבלויות שונות כגון מוגבלי ראיה, אנשים עם מוגבלות פיזית המתקשים להפעיל את ידיהם, אנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות כגון דיסלקסיה והפרעות קשב וריכוז, אנשים עם מוגבלות שמיעה ואנשים עם מוגבלויות אחרות, לעשות שימוש אפקטיבי בשירותים ובמידע המוצעים באתר.

הודעת הנגשה

באתר זה בוצעה הנגשה פרטנית לפי התקן WCAG 2.0 ברמה AA שנערך ע"י הארגון הבינלאומי W3C, בהתייחס לסעיף האינטרנט בתקנות הנגישות לשירות. הושקעו מאמצים ומשאבים רבים בשיפור נוחות הגלישה והנגשת האתר, במטרה להקל על השימוש בו עבור אנשים עם מוגבלויות הושקעו מאמצים ומשאבים רבים בשיפור נוחות הגלישה והנגשת האתר, במטרה להקל על השימוש בו עבור אנשים עם מוגבלויות. בוצעו שינויים מהותיים לרבות השקעה בהנדסת אנוש, ארגון ותכנון האתר מחדש לנוחות מקסימלית עבור המשתמש. בהמשך הודעת נגישות זו מפורטים מרבית המהלכים שבוצעו להנגשת האתר.

ממשק נגישות

הוספנו ממשק נגישות בדף הראשי לאתר בחלק העליון.
ממשק הנגישות מלווה את מרבית דפי האתר, ואילו במקומות שאינו מופיע ניתן לבצע את השינויים באמצעות הכפתורים הנמצאים בהמשך דף זה.

שליטה בגודל הטקסט
אפשרות להקטין את הפונט 4 גדלים שונים - באמצעות לחיצה על כפתור א--
אפשרות להגדיל את הפונט 4 גדלים שונים - באמצעות לחיצה על כפתור א++

כפתורי שליטה בקונטרסט הדף - שינוי צבע רקע וצבע טקסט


אפשרות לשנות את רקע המסך לקונטרסט גבוה
אפשרות לשנות את רקע המסך לקונטרסט נמוך
אפשרות לשנות את רקע המסך לצבע לבן
אפשרות לשנות את רקע המסך למצב רגיל

תוכן פנימי

הוספת תיאור בכל קישור - title
הוספת תיאור בכל תמונה - alt
עדכון כותרת טקסט גדולה בכל מאמר
הכנת הקוד עבור תוכנות הקראה לעיוורים

עיצוב

הימנעות מעודף אלמנטים גרפיים.
עיצוב נקי - הימנעות מתמונות רקע לטקסט.
הימנעות מאנימציות רעשניות.

פורמט עקבי נעים ורגוע

הימנעות מסאונד המושמע בפתאומיות.
עקביות בכל הדפים שעברו הנגשה.

שליטה באמצעות המקלדת

אפשרות לנווט באתר ללא עכבר - באמצעות מקש TAB.
לחצני SHIFT + TAB לצורך חזרה לרכיב הקודם.
הפעלת רכיב או כפתור באמצעות מקש ENTER.

הצהרת אי תאימות חלקית

האתר משלב/מקשר לקבצי PDF (כגון: טפסים להגשה, קבצי ניכויים משנים עברו וכו') מטעם משרדים ממשלתיים ויתכן שלא כולם עומדים בתנאי הנגישות. פלט תוצאות חישוב בחלק מהמחשבונים לצורך הגשה לבית משפט ו/או להדפסה ו/או לצירוף התיק המשפטי בפורמט אחיד. כמו כן, תכנים שאינם נמצאים בשליטת האתר כגון: פרסומות גוגל, סרטוני יו טיוב.

פניה לעזרת הגולשים

מאחר ומדובר בדפים וקבצים רבים מאוד שהצטברו ברבות השנים, יתכן שהתפספסו מספר דפים בתהליך ההנגשה ו/או דפים בשרתים שאינם רלבנטיים יותר ושאמורים להימחק. תהליך ההנגשה לאתר עם דפי אינטרנט רבים הינו מורכב ולוקח זמן, כך שאם במקרה מצאתם דפים שטרם הונגשו, ניתן להם עדיפות בטיפול, כתבו לנו ונשתדל מאוד להיענות לכל בקשה בהקדם האפשרי.

כתבו לנו

תודה מראש על שיתוף הפעולה - תמיד נשמח לקבל פניות ו/או הצעות לשיפור חווית הנגישות באתר. נמשיך במאמצים לשפר את נגישות האתר כדי לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות.

הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בשעות עבודה - לחצו כאן.