נגישות:          
    רקע:                  

טקסו - מחשבונים משפטייםדברי הסבר: מהי משמורת משותפת ?
Joint Physical Custody - משמורת פיזית משותפת
 
על פי ההלכה הורה אשר ברשותו מצוים הילדים מרבית הזמן ומתוך שכך הוא המטפל בעיקר עניניהם וצרכיהם, מלינם בביתו - יוגדר כהורה משמורן. אולם אין שום מניעה במצב בו ההורה השני שגם הוא מקדיש מזמנו בטיפול בענייני הילדים ודואג לצרכיהם ומלינם בביתו יקרא אף הוא הורה משמורן. כאשר שני ההורים ממלאים יחד את כל התנאים המפורטים מטה באופן מצטבר הרי לנו משמורת משותפת. תמ"ש (כ"ס) 11657/03 א.א.י. נ' א.ב. 16/06/2011.

משמורת פיזית משותפת - הינה הסדר בו מוגדרים ההורים כמשמורנים על ילדיהם, ובהתאם לכך חולקים ביניהם באופן שווה את נטל גידול הילדים והטיפול בהם. תמ"ש (ת"א) 30541/04 פלוני נ' אלמונית, 25/1/2007.

המבחנים למשמורת משותפת או התנאים המרכזיים לכינון הסדר משמורת פיזית משותפת רוכזו על ידי כבוד השופט אסף זגורי בתמ"ש (טב') 12148-08-10 ס.ג. נ' ע.ג. ( 28/04/2011 )
א. מסוגלות הורית טובה דומה או שווה של שני ההורים ;
ב. רמה גבוהה של שיתוף פעולה בין ההורים וטיב התקשורת ביניהם;
ג. רצון הילד;
ד. מעורבות רבה של שני ההורים בחיי הילדים ;
ה. קיומו של קשר טוב ותקין בין שני ההורים לבין כל אחד מהילדים;
ו. מגורי ההורים בסמיכות זה לזו, ותפיסת הילדים את שני הבתים כבתים מרכזיים בחייהם.


ככל שייקבע, כי מתמלאים כל התנאים לקיומה של "משמורת פיזית משותפת", כי אז תגבר הסבירות שעתירה למשמורת משותפת תתקבל

הערות - משמורת משותפת
במשמורת משותפת על בני הזוג להתגורר במרחק עד 5 דקות נסיעה זה מזה באותה רשות מקומית ושיוך בית ספרי של הילדים. כמו כן הסדר המשמורת יתחלק באופן שווה בין ההורים כך שלכל הורה יהיו זמני הורות שווים. קרי 7 ימים מתוך שבועיים. לאחרונה נקבע בפסק דין תקדימי נוסחת חישוב מיוחדת לדמי מזונות במשמורת משותפת ע"י כבוד השופט שאול שוחט.
חישוב מזונות ילדים - מחשבון משמורת משותפת - לפי נוסחת השופט שאול שוחט
חישוב מזונות ילדים - מחשבון הכולל אפשרויות משמורות שונות
דוגמאות הסכמי גירושין
מתגרשים בכבוד - הליך גירושין מהיר פשוט והוגן
 
האתר פותח ע''י עורך דין שרון טל עבור בעלי זכות שימוש אישית ב www.Taxo.co.il (שופטים, דיינים, עורכי דין, רואי חשבון, בוררים, מגשרים). ט.ל.ח - בכל מקרה של סתירה בין תוצאות החישוב/מידע לבין האמור בחוק - האמור בחוק גובר. השימוש במחשבונים ובמידע באחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי אישי.© All Right Reserved Copyrights - כל הזכויות שמורות לעורך דין שרון טל  שיווק והפצה - טלטק מערכות פיתוח