נגישות:          
    רקע:                  

טקסו - מחשבונים משפטייםשימוש במידע זה כרוך בתשלום - הצטרף כמנוי מחשבון עזר כניסת מנוי
מחשבון - לקנות או לשכור דירה ? למכור או להשכיר אותה לנכסים הפטורים ממס על שכירות
בדיקה כלכלית של כדאיות רכישת דירת מגורים מול שכירות ו/או רכישה לצורך השקעה
קטגורית העסקה
סכום הרכישה בש''ח
סכום השכירות החודשית נטו בש''ח
סכום המשכנתא לרכישת דירה בש''ח
הריבית על המשכנתא
עמלת מתווך לרכישה
שכרת טרחת עו''ד לרכישה
קצב עליית שיעור השכירות לשנה
קצב ממוצע לעליית שווי הנכס בשנה
ריבית זכות בנקאית על פקדונות שקליים לשנה
מספר שנים להשוואת הכדאיות
 

דברי הסבר: מחשבון בדיקת כדאיות לרכוש או לשכור

מחשבון זה מבצע עבורך בדיקה כלכלית, האם כדאי לרכוש דירה או לשכור דירה, תוך התחשבות בפרמטרים כלכליים לאורך התקופה המוגדרת ותוך הנחה שמדובר בדירת מגורים יחידה ובסוף התקופה לא תחוייב במס שבח ו/או בהיטל השבחה ו/או כל מס אחר.

פועל יוצא של המחשבון הוא בדיקה גם עבור משקיעים, אך בהנחה שמדובר בנישומים ברי פטור והכנסות מנכסים שאינם עוברים את תקרת הפטור. (הכוונה שתוקלד תקרת דמי השכירות המתפרסמת ע"י רשות הפטורה ממס).
בעלי דירות להשקעה שמימנו את הרכישה על ידי משכנתא, יכולים לבדוק באמצעות המחשבון, כמה שנים הם חייבים להחזיק את הנכס כדי לא להפסיד.
המחשבון מציג תמונה כוללת באספקט של ברוטו בלבד ואינו לוקח בחשבון את כל מרכיבי המס (לרבות הכנסה, שבח, היטלים, השבחה, מס מטרו, פחת וכו) במקרה שחלים מפאת מורכבות הדין החדש החל על דירה מושכרת. לפיכך, יש להעזר גם במחשבון - מיסוי דירת מגורים להשכרה וכן במחשבון מס שבח ומחשבוני העזר הנוספים בתחום מקרקעין לפי הצורך - כגון זכויות בנייה בכל מקרה לחישוב פרטני עבור נכס ספציפי תמיד מומלץ לפנות למומחה העוסק בתחום - כגון: עורך דין שתחום התמחותו היא מיסוי וחישובים כלכליים או רואה חשבון בעל ידע משפטי במקרקעין ובמשכנתאות

האתר פותח ע''י עורך דין שרון טל עבור בעלי זכות שימוש אישית ב www.Taxo.co.il (שופטים, דיינים, עורכי דין, רואי חשבון, בוררים, מגשרים). ט.ל.ח - בכל מקרה של סתירה בין תוצאות החישוב/מידע לבין האמור בחוק - האמור בחוק גובר. השימוש במחשבונים ובמידע באחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי אישי.
© All Right Reserved Copyrights - כל הזכויות שמורות לעורך דין שרון טל  שיווק והפצה - טלטק מערכות פיתוח